Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

30 tysięcy złotych dla strażaków ochotników z gminy Chełmiec

2 czerwca 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj wieczorem ze strażakami ochotnikami z gminy Chełmiec. Podczas uroczystości wręczył promesy na kwotę 30 tysięcy złotych.

- Dziękuję za waszą służbę i codzienne dbanie o nasze bezpieczeństwo – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że w zastępy strażaków wstępuje coraz więcej młodych ludzi. Jako samorząd powiatowy wspieramy straże. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że podczas akcji zużywa się sprzęt się i mundury. Przekazuję te promesy na zakup niezbędnego sprzętu i szkolenia. Życzę zdrowia i bezpiecznych powrotów z akcji do domów. Wszystkiego dobrego!

Promesy otrzymały: OSP Paszyn – 7000 zł, OSP Klęczany – 7000 zł, OSP Krasne Potockie – 5000 zł, OSP Librantowa – 6000 zł, OSP Niskowa – 5000 zł.

W dzisiejszych obchodach Gminnego Dnia Strażaka wziął udział m.in. wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, st. bryg. Paweł Motyka – komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz strażacy ze wszystkich jednostek.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...