Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

140 płyta w Fonotece Powiatowej!

17 stycznia 2016 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli dziś kolejną, już 140 płytę, nagraną w ramach Fonoteki Powiatowej. Trafiła do Kapeli Góralskiej Fiyrloki, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku.

Starosta zwrócił uwagę, że promotorem wydawnictwa był radny Tadeusz Zaremba, który zasugerował Zarządowi Powiatu, że warto wesprzeć zespół z Łącka ze względu na wysoki poziom artystyczny tworzących kapelę młodych wokalistów i instrumentalistów. - Prośbę spełniliśmy i cieszymy się, że płyta się ukazała – mówił Marek Pławiak. - Jeszcze dziś, jadąc do domu, z przyjemnością wysłucham jej w samochodzie.

Na wydawnictwie znalazło się 11 kolęd w wykonaniu Fiyrloków. Nagranie zrealizowano w studiu Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. Dyrektor placówki Krzysztof Szewczyk podkreśla, że jest to już 140 pozycja w rozrastającej się Fonotece Powiatowej. - W ubiegłym roku nagraliśmy dziesięć płyt – wylicza. - Tendencja jest wzrostowa, bo już przygotowujemy się do nagrania trzech płyt kapeli z Mystkowa, a przecież rok dopiero się zaczął.

Zespół Fiyrloki istnieje od trzech lat. Płytę odebrał dziś kierownik kapeli Leszek Moryto, któremu towarzyszyły Anna Kałużny, Katarzyna Twardowska i Ewelina Talar. Prócz nich w zespole grają i śpiewają także Katarzyna Bandyk, Krzysztof Talar i Jarosław Lipień.

Paweł Szeliga

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...