Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

LO w Starym Sączu: uczniowie będą odpoczywać na pufach i grać w bilard!

29 kwietnia 2021 r.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu mają wreszcie swoją Strefę Relaksu. Czeka na nich specjalna przestrzeń, gdzie mogą odpocząć między zajęciami, zjeść posiłek, zagrać w bilard lub piłkarzyki, naładować urządzenia elektroniczne oraz samodzielnie lub wspólnie się pouczyć. Strefa została stworzona dzięki owocnej współpracy szkoły z firmą Pufy.pl , która ufundowała wygodne siedziska.

- Jestem przekonany, że strefa relaksu będzie strzałem w dziesiątkę - mówi dyrektor placówki Krzysztof Szewczyk. - Idea utworzenia takiego miejsca świetnie wpisuje się trendy i obecną trudną sytuację. Funkcjonowanie tej strefy zwiększy komfort nauki, zapewni odpowiednie miejsce do pracy grupowej i będzie sprzyjać integracji. Udowadniamy tym samym, że szkoła nie musi być miejscem, do którego uczniowie przychodzą wyłącznie w celu spełnienia obowiązku edukacyjnego. Młodość jest pięknym czasem beztroski, nawiązywania przyjaźni, pierwszych miłości. To w szkole rozgrywa się większa część życia młodego człowieka i to szkoła jest scenografią wspomnień, które potem nosimy w sobie przez całe życie. I chociaż dzisiaj szkolne korytarze stoją puste, to mam nadzieję, że już wkrótce zapełnią się młodzieżą, której taka strefa relaksu będzie niezwykle potrzebna.

To nie jedyna nowość w starosądeckim liceum. Od września w szkole działać będzie Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Uczennice liceum będą mogły się szkolić pod czujnym okiem najlepszych trenerów m.in. Janusza Pasiuta i będą stanowić drużynę ligową.

Dodatkowo szkoła rekrutuje do czterech klas. Są też innowacje: klasa psychologiczno-pedagogiczna, klasa medyczna, klasa prawnicza i klasa akademicka. Więcej informacji na stronie: http://www.lo.stary-sacz.iap.pl/

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...