W Nawojowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 170 uczniów z 9 szkół średnich. Patronat nad sportowymi zmaganiami objął starosta nowosądecki Marek Pławiak.
W imprezie wystartowały zespoły ze szkół: Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, Zespół Szkół w Łącku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespół Szkół w Marcinkowicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej.
Zawodnicy rywalizowali w biegu na 100 i 400 m, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, biegu na 800 m – dziewczęta, biegu na 1500 m – chłopcy oraz w sztafecie 4x100 m.
Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w klasyfikacji drużynowej szkół w kategorii dziewcząt zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, drugie miejsce zajęły dziewczęta z Łącka, a trzecie z LO w Grybowie. Wśród chłopców na najwyższym stopniu podium znaleźli się licealiści z Grybowa, pokonując ZS w Łącku i ZSZ w Grybowie.
Zwycięzcy zawodów lekkoatletycznych zostali nagrodzeni medalami, pucharami i dyplomami wręczanymi przez Stanisława Kiełbasę wójta gminy Nawojowej, Teresę Rogowską - przedstawiciela Starostwa Nowosądeckiego i Jana Pyrca z Nawojowej.
Wyniki indywidualne:
Bieg na 100 m – dziewczęta:
1. Agnieszka Kurzeja - ZSP Stary Sącz - 13,46
2. Zuzanna Rams - ZSP Nawojowa - 13,81
3. Patrycja Matusik - LO Grybów - 14,26
Bieg na 100 m – chłopcy:
1. Mateusz Oleksy - LO Grybów - 11,12
1. Janusz Motyka - LO Grybów - 11,65
3. Dominik Obrzut - ZSZ Grybów - 11,95
Bieg na 400 m – dziewczęta:
1. Katarzyna Owsianka - ZSP Stary Sącz - 01:09,98
2. Klaudia Lizoń - LO Stary Sącz - 01:10,39
3. Paulina Bugajska - LO Stary Sącz - 01:11,22
Bieg na 400 m – chłopcy:
1. Maciej Kruczek - LO Grybów - 00:55,34
1. Paweł Jawor - ZS Łącko - 00:56,06
3. Bartłomiej Kubiak - LO Grybów - 00:59,33
Skok w dal – dziewczęta:
1. Agnieszka Kurzeja - ZSP Stary Sącz - 4,48
2. Zuzanna Rams - ZSP Nawojowa - 4,17
3. Katarzyna Jędrzejek - ZSP Krynica - 4,09
Skok w dal – chłopcy:
1. Kamil Gurbowicz - LO Grybów - 5,49
2. Szymon Wideł - LO Grybów - 5,48
3. Paweł Jawor - ZS Łącko - 5,42
Skok wzwyż – dziewczęta:
1. Paulina Bugajska - LO Stary Sącz - 1,25
2. Marzena Stapkowicz - ZS Łącko - 1,24
3. Adriana Bulanda - ZSP Krynica - 1,23
Skok wzwyż – chłopcy:
1. Przemysław Urasiński - LO Stary Sącz - 1,57
2. Paweł Michałczuk - ZS Łącko - 1,55
3. Patryk Rusnarczyk - ZSP Krynica - 1,55
Pchnięcie kulą – dziewczęta:
1. Joanna Florian - LO Stary Sącz - 8,05
2. Małgorzata Łazarz - ZS Marcinkowice - 7,76
3. Patrycja Hilger - ZS Łącko - 7,75
Pchnięcie kulą – chłopcy:
1. Łukasz Lizoń - ZS Łącko - 12,19
2. Michał Szkwarła - ZSP Krynica - 12,07
3. Dawid Kapłon - ZSZ Grybów - 11,53
Bieg na 800 m – dziewczęta:
1. Edyta Michalik - ZSZ Grybów - 02:41,62
2. Martyna Matuła - LO Grybów - 02:51,26
3. Paulina Kołbon - ZSP Stary Sącz - 02:57,78
Bieg na 1500 m – chłopcy:
1. Dawid Polański - ZSP Krynica - 04:37,77
2. Andrzej Gołyźniak - PZS Muszyna - 04:38,57
3. Daniel Kurowski - LO Stary Sącz - 04:41,15
Sztafeta 4 x 100 m – dziewczęta:
1. LO Grybów - 00:58,24
2. ZSP Krynica - 01:02,91
3. ZSP Stary Sącz - 01:03,15
Sztafeta 4 x 100 m – chłopcy:
1. LO Grybów - 49,76
2. ZS Łącko - 51,72
3. ZSZ Grybów - 51,95
(o)