Ponad 190 zawodniczek i zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych walczyło o mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w biegach przełajowych...
Ponad 190 zawodniczek i zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych walczyło o mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w biegach przełajowych. Zawody odbyły się 24 kwietnia na stadionie KS „Helena". Wzięły w nich udział drużyny z: LO w Starym Sączu, Zespołu Szkół w Łącku, LO w Grybowie, Zespołu Szkół w Marcinkowicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu i Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie.
- Zawodnicy startowali w trzech grupach wiekowych. Dziewczęta biegały na dystansie 1000 metrów, a chłopcy 1500 - mówi Marek Mirek - koordynator ds. sportu Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Nowosądeckiego. - Zawody stały na bardzo dobrym poziomie. Szczególne podziękowania należą się Klubowi Sportowemu „Helena", który bezpłatne udostępnił swój obiekt sportowy ze świetnie przygotowanymi trasami biegowymi.
Do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 17 maja w Krakowie na Błoniach awansowało w każdej grupie wiekowej po 8 dziewcząt i 8 chłopców.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Kategoria I dziewczęta (rocznik 1996):
Jolanta Król - LO Stary Sącz
Natalia Stec - ZS Łącko
Renata Mucha - ZS Łącko
Natalia Dyl - LO Grybów
Izabela Serkiz - ZS Łącko
Elena Baziak - ZS Marcinkowice
Beata Kowalczyk - ZS Łącko
Danuta Zielińska - ZS Marcinkowice
Justyna Paciorek - ZS Marcinkowice
Karolina Motyka - LO Grybów
Kategoria I chłopcy (rocznik 1996):
Dawid Adamczyk - ZS Łącko
Piotr Dziedzina - ZSP Stary Sącz
Maciej Kruczek - LO Grybów
Dawid Niemas - ZSZ Grybów
Sylwester Stach - ZS Marcinkowice
Mirosław Ogorzałek - LO Grybów
Jerzy Prymus - ZSP Stary Sącz
Daniel Stapkowicz - ZS Łącko
Paweł Jawor - ZS Łącko
Wojciech Kurzeja - ZS Łącko
Kategoria II dziewczęta (rocznik 1995):
Edyta Michalik - ZSZ Grybów
Angelika Wojtas - ZS Łącko
Monika Ciosek - LO Grybów
Małgorzata Michalik - LO Grybów
Iwona Chrobak - ZS Łącko
Katarzyna Stefańska - ZS Marcinkowice
Żaneta Rolka - ZS Marcinkowice
Angela Klimek - ZS Marcinkowice
Sylwia Duszyńska - ZS Łącko
Katarzyna Gotdyn - ZS Łącko
Kategoria II chłopcy (rocznik 1995):
Dawid Główczyk - LO Grybów
Sławomir Kamiński - ZS Łącko
Radosław Kurzeja - ZS Marcinkowice
Szymon Pres - ZS Marcinkowice
Marcin Pawlik - ZSP Stary Sącz
Lesław Polakiewicz - ZSP Stary Sącz
Jakub Stanek - ZS Marcinkowice
Mateusz Klisowski - ZS Marcinkowice
Emil Kawecki - ZS Marcinkowice
Sebastian Olbrycht - LO Grybów
Kategoria III dziewczęta (rocznik 1994- 93):
Wioletta Góra - LO Grybów
Ewelina Gorczowska - ZS Łącko
Gabriela Maciuszek - ZS Łącko
Sylwia Sztaba - LO Grybów
Monika Łubik - ZS Łącko
Patrycja Pociecha - ZS Marcinkowice
Magdalena Wysopal - ZS Łącko
Katarzyna Skórska - ZS Łącko
Anna Romanek - ZSP Krynica-Zdrój
Kamila Golonka - ZSP Krynica-Zdrój
Kategoria III chłopcy (rocznik 1994-93):
Paweł Czech - ZSP Krynica-Zdrój
Sławomir Lech - ZSP Krynica-Zdrój
Mirosław Bąk - ZS Łącko
Łukasz Ogórek - ZS Marcinkowice
Mariusz Jezioro - ZS Łącko
Szymon Nowak - LO Grybów
Adrian Koszyk - LO Grybów
Marcin Faron - ZS Łącko
Daniel Opyd - ZS Łącko
Łukasz Pasiut - ZS Marcinkowice
Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez organizatora zawodów Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
(AM)
Pozdrowienia dla P.Barbary Gródek