Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Konferencja o eko-turystyce

31 maja 2010 r.

O tym, w jaki sposób wykorzystać walory uzdrowisk w ekoturystyce rozmawiano podczas międzynarodowej koferencji "Transgraniczna turystyka ekologiczna jako szansa rozwoju regionu"...

O tym, w jaki sposób wykorzystać walory uzdrowisk w ekoturystyce rozmawiano podczas międzynarodowej konferencji "Transgraniczna turystyka ekologiczna jako szansa rozwoju regionu". Tym razem, przedstawiciele Powiatu Nowosądeckiego, uczelni z naszego regionu, organizacji turystycznych oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych spotkali się z Kołobrzegu.

W konferencji, oprócz przedstawicieli Powiatu Nowosądeckiego i Kołobrzeskiego, uczestniczyli także zagraniczni partnerzy biorący udział w projekcie.

W Kołobrzegu rozmawialiśmy przede wszystkim o uzdrowiskach i agroturystyce - mówi Józef Broński, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

Uczestnicy wysłuchali kilku referatów i dyskutowali nad możliwościami przyciągania bogatych turystów do miejscowości uzdrowiskowych. Ich obecność wpłynęłaby znacznie na rozwój tych miejscowości.

Starosta kołobrzeski Artur Mackiewicz zwrócił uwagę, że coraz częściej właściciele hoteli, sanatoriów i gospodarstw agroturystycznych uatrakcyjniają ofertę wychodząc na przeciw potrzebom turystów.

- Nie wystarczy już tylko morze, piasek czy góry I wody mineralne - mówił Jerzy Górka, wiceprzewodniczący rady Powiatu Nowosądeckiego. - Z tego korzystają osoby, które przebywają na turnusach sanatoryjnych. Zazwyczaj nie stać ich na korzystanie z oferty kawiarni czy SPA. A branży turystycznej i gospodarzom regionu zależy też na turystach, których stać na dodatkowe atrakcje, którzy zostawialiby u nas pieniądze. Właśnie dlatego, oprócz standardowej oferty, która z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie, poszukiwanie nowych możliwości.

W Kołobrzegu jest obecnie sporo hoteli o wysokim standardzie i wciąż powstają kolejne.

- Nie chcemy być miejscowością kojarzoną jedynie z sanatoriami - tłumaczył starosta Mackiewicz.

W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele Powiatu Nowosądeckiego. Dodawali też, że bardzo ważna jest promocja.

- Można dysponować różnymi atrakcjami, ale jeśli nikt o nich nie wie, to z nich nie skorzysta - mówił Andrzej Zarych, szef Kancelarii Powiatu Nowosądeckiego I jednocześnie koordynator projektu. - Dlatego właśnie kładziemy taki nacisk na promocję naszego regionu zarówno w kraju jak i zagranicą. Mamy się przecież czym pochwalić.

Podczas trzech dni spędzonych w Kołobrzegu, odbyły się dwie sesje panelowe i długa dyskusja podsumowująca konferencję.

Było również spotkanie z lokalnymi dziennikarzami podczas konferencji prasowej.

W drugim dniu odbyło się study tour. Uczestnicy zwiedzili także gospodarstwo agroturystyczne oferujące miody, Muzeum chleba i Alter Farm - największe w Powiecie Kołobrzeskim gospodarstwo agroturystyczne.

Kołobrzeska konferencja była częścią wartego 355 tys. euro projektu dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Do tej pory odbyło się siedem takich spotkań w każdym z miast - partnerów z Polski, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Włoch i Niemiec. Zakończenie projektu planowane jest w tym roku w Nowym Sączu.

Opracowanie: AM (olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...