YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Strzelali na zakończenie wakacji

19 sierpnia 2024 r.

Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu odbyły się zawody strzeleckie z okazji zakończenia wakacji. Wydarzenie, w którym o punkty rywalizowało łącznie blisko 130 strzelców, dofinansowało Starostwo Powiatowe.

Strzelano z Kpn Haenel – tarcza Ts 1 - szkoły oraz Ksp Brno 1 – open – tarcza Ts24/2.

W kategorii szkoły podstawowe (klasa 3-6) najcelniejszym okiem wykazał się Jakub Garwol, który zdobył 96 punktów. Dwa kolejne miejsca wywalczyli Agnieszka Michalik (91 pkt.) i Nikita Chumachenko (85 pkt.). Wśród uczniów klas 7-8 pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Garwol (92 pkt.). Na kolejnych miejscach uplasowali się Amelia Fałowska (80 pkt.) i Sebastian Szymczyk (79 pkt.).

W kategorii szkół średnich zwyciężyli Tomasz Poręba (95 pkt.), Jakub Studziński (94 pkt.) oraz Paulina Oleksy (90 pkt.).

Z karabinka sportowego Brno 1 (kategoria indywidualna open) strzelało 90 uczestników. Wśród kobiet najcelniejszym okiem wykazały się Klaudia Greczek (90 pkt.), Katarzyna Kasperska (88 pkt.) oraz Ilona Paczuła (87 pkt.). W kategorii mężczyzn najwięcej punktów zdobyli Tomasz Poręba (95 pkt.), Andrzej Zapiórkowski (94 pkt.) i Marek Ligarski (94 pkt.).

Strzelali też organizatorzy. Najlepsze wyniki uzyskali Stanisław Słaby (91 pkt.), Krzysztof Gozdecki (86 pkt.) i Paweł Kędroń (86 pkt.).

Podczas zawodów wręczono medale LOK dla osób wspierających działalność Ligi. Złoty Krzyż KŻR otrzymał Paweł Fecko, srebrny medal "Za zasługi dla LOK" odebrał Dariusz Żabiński, brązowym odznaczono Zbigniewa Filipa. Medale wręczyli im prezes ZP LOK Stanisław Słaby i prezes koła "Snajper" Józef Fiut. Puchary i medale wręczali ich fundatorzy Dariusz Żabiński – przewodniczący NSZZF SG w Nowym Sączu i sołtys Klęczan Zbigniew Filip. Upominki w imieniu starosty nowosądeckiego Tadeusza Zaremby przekazał strzelcom Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu. O nagrody zadbali także Józef Fiut i Gabriel Habura. Słodkości ufundował Paweł Fecko – przewodniczący Zarządu Osiedla Przetakówka.