Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Uwaga! Zawyją syreny alarmowe!

5 czerwca 2017 r.

Od 6 do 8 czerwca 2017 r. na terenie Sądecczyzny zostanie przeprowadzone przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie RENEGADE/SAREX-17/I, w ramach którego odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

Program treningów i ćwiczeń ogólnokrajowych ma w szczególności na celu sprawdzenie i doskonalenie przygotowania systemów ostrzegania i alarmowania, a także sprawdzenia przygotowania do realizacji przedsięwzięć i procedur systemu zarządzania kryzysowego. Celem treningu będzie sprawdzenie współdziałania instytucji wojskowych i cywilnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w przypadku ataków z powietrza.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu informuje, że podczas treningu na terenie Powiatu Nowosądeckiego użyte zostaną akustyczne sygnały generowane przez syreny alarmowe. Opis sygnałów alarmowych można znaleźć na stronie internetowej Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu pod adresem: http://bip.powiat.nowy-sacz.pl/pczk w zakładce „Sygnały alarmowe”.

System ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza organizuje się w celu terminowego uprzedzania określanych elementów systemu państwa o niebezpieczeństwie napadu powietrznego. Ostrzeganie wojsk i ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza jest zadaniem realizowanym przez struktury podległe Ministrowi Obrony Narodowej. Alarmowanie polega na działaniu mającym na celu natychmiastowe przekazanie sygnałów alarmowych lub komunikatów ostrzegawczych dla ludności cywilnej zamieszkującej zagrożony rejon.

(olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...