Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Turniej strzelecki w hołdzie dla żołnierzy partyzantki niepodległościowej

4 marca 2019 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył nagrody zwycięzcom VI Turnieju Strzeleckiego w Zespole Szkół im. Franciszka Świebockiego w Barcicach. W ten sposób młodzież uczciła pamięć o członkach oddziałów partyzanckich walczących na Sądecczyźnie w latach 1939-45 i w latach 1945-55.

Celem turnieju było też kształtowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych oraz upowszechnianie wiedzy o historii Polski w latach II wojny światowej oraz w okresie stalinizmu.

W strzeleckiej rywalizacji wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych m.in. z gminy Stary Sącz, oraz z Limanowej, a także harcerze ZHP ze Starego Sącza i Barcic oraz goście ze szkoły partnerskiej w Hniezdnem na Słowacji.

W imieniu marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, który patronował zawodom, zwycięzcom gratulowała radna wojewódzka Marta Mordarska.

(szel)

Fot. Agenda WMWM w Nowym Sączu

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...