Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Targowy maraton zakończony sukcesem

28 marca 2018 r.

Zakończyliśmy marcowy maraton targowy. W ramach projektu Staviame-jazdíme-spoznávame realizowanego wspólnie z miastem Stará Ľubovňa, Powiat Nowosądecki zorganizował stoiska promocyjne na trzech imprezach turystycznych w: Hradec Králové (targi INFOTOUR & CYKLOTURISTIKA, 9-10 marca), Łodzi (targi NA STYKU KULTUR, 16-18 marca) i Katowicach (GLOBALNIE, 23-25 marca).

Projekt, w ramach którego zostały zrealizowane te działania jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 - Odwiedzający stoisko Sądeckie zapoznawali się z największymi atrakcjami naszego regionu oraz ofertą obiektów noclegowych o zróżnicowanym standardzie – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak, który odwiedził stoisko na targach GLOBALNIE w Katowicach. - Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się turystyka rowerowa, trasy wycieczek oraz oferty na długi weekend majowy. Jestem dumny, że Sądeckie cieszy się tak wielką popularnością, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na rozwój gospodarczy i poprawę jakości życia mieszkańców Sądecczyzny.

Szczególną atrakcją były dwa stanowiska rowerowe z okularami vr. Dzięki tej technologii miłośnicy rowerów mogli się wybrać na wirtualną przejażdżkę po trasach rowerowych wytyczonych i oznakowanych w ramach projektu Staviame-jazdíme-spoznávame. 

- Dwa wyjazdy targowe zaowocowały dla nas nagrodami. I tak, w Katowicach zajęliśmy II miejsce w konkursie na najlepsze stoisko targowe, a w Łodzi wyróżnienie za najnowsze publikacje rowerowe – mówi Andrzej Zarych, dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Dziękujemy za docenienie wysiłku całego naszego zespołu.

Jak zwykle ogromną popularnością cieszyły się serwowane na stoisku jabłka i naturalne soki tłoczone od Sądeckiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki” oraz wody mineralne z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, Rozlewni Wód Mineralnych – Muszyna Cechini i Spółdzielni Pracy Piwniczanka.

Sądeckie stoisko reprezentowali: dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Andrzej Zarych oraz Ewa Mrózek, Jakub Gondek i Grzegorz Niesporek – pracownicy Starostwa, a także przedstawiciele sądeckiej i gorlickiej branży turystycznej: Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej, Agnieszka Chabior z Centrum Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju, Anna Tomala – dyrektor Ośrodka Sanatoryjno-Wczasowego HAJDUCZEK z Krynicy-Zdroju, Danuta Sobesto – dyrektor Sanatorium ENERGETYK z Krynicy-Zdroju, Dominika Kloze z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, Barbara Fiedor i Dariusz Żytkowicz z Sanatorium Uzdrowiskowego LIMBA w Piwnicznej-Zdroju, Maria Bogaczyk z Hotelu PIWNICZNA w Piwnicznej-Zdroju, Bożena Korbelak z Ośrodka Wczasowo-Leczniczego w Wapiennem.

Razem z nami na stoisku byli również przedstawiciele ze Starej Ľubovni: Aleš Solár - pednosta mestského úradu oraz Miriama Varcholová, Ivana Vrbjarová, Miloš Guzy, Monika Gladišová i Maroš Matoľák.

(em)

Fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...