Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ta nagroda bardzo nam pomoże

13 lutego 2018 r.

Starosta nowosądecki wręczył dzisiaj nagrodę finansową dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korzennej doceniając zasługi w krzewieniu i upowszechnianiu kultury wśród osób niepełnosprawnych.

- Zawsze wspieram niepełnosprawnych – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Wielokrotnie spotykałem osoby z WTZ w Korzennej na różnych imprezach kulturalnych, gdzie świetnie się prezentowały. Trzeba doceniać trud i zaangażowanie zarówno podopiecznych, jak i terapeutów, którzy poświęcają wiele godzin na przygotowanie występów teatralnych. Ta nagroda to moje podziękowanie z tę pracę. Kierownik Warsztatów ma już plan jak ją dobrze spożytkować, żeby skorzystali z niej wszyscy uczęszczający na zajęcia.

Razem ze starostą Markiem Pławiakiem, z podopiecznymi WTZ spotkał się wójt Korzennej Leszek Skowron.

Warsztaty Terapii Zajęciowej rozpoczęły działalność w 2005 roku. Placówka znajdowała się pierwotnie w zabytkowym dworku Długoszowskich w Lipnicy Wielkiej, ale z początkiem czerwca 2017 roku została przeniesiona do Korzennej. Kierownikiem WTZ jest Ewa Bulanda Al-Mashan. Warsztaty Terapii Zajęciowej służą osobom niepełnosprawnym, ale wpływają także na integrację lokalnej społeczności.

- Dziękuję za docenienie naszej pracy – mówiła kierownik Ewa Bulanda Al-Mashan. – Starosta i wójt często nas wpierają i dzięki temu, nasi podopieczni mogą korzystać z wyjazdów do miejsc, w których odbywają rehabilitację i korzystają z dodatkowych zajęć rozwijających ich umiejętności. Ta nagroda finansowa bardzo nam pomoże. Nie jest wykluczone, że uczestników WTZ czeka ciekawy wyjazd.  

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...