Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Szkoła w Żbikowicach ma już swój sztandar!

4 maja 2018 r.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żbikowicach świętowali dzisiaj nadanie szkole sztandaru. W uroczystościach wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

- Serdecznie gratuluję nadania sztandaru szkole. Niech ten symbol będzie dla Was nie tylko ozdobą ważnych uroczystości, ale również znakiem wielkich wartości i patriotyzmu – mówił starosta Marek Pławiak. - Niech wizerunek majora Henryka Sucharskiego widniejący na sztandarze, przypomina wam o bohaterstwie i umiłowaniu Ojczyzny przez patrona waszej placówki. W tym uroczystym dniu, wszystkim pedagogom, dyrekcji, pracownikom Szkoły Podstawowej w Żbikowicach, uczniom i ich rodzicom życzę samych wspaniałych chwil, miłości najbliższych, realizacji życiowych planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu.

Oprócz okolicznościowego grawertonu, starosta przekazał na ręce Jadwigi Czyżyckiej - dyrektorki Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Żbikowicach czek na 2 tysiące złotych.

Uczniowie placówki zaprezentowali program patriotyczny nawiązujący do Konstytucji 3 Maja. Nad całością czuwały nauczycielki: Beata Hila i Dorota Baran.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Płąwiak wraz z małżonką Ireną, wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka, Dariusz Leśniak - dyrektor sądeckiej delegatury Kuratorium Oświaty oraz uczniowie, nauczyciele i rodzice.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...