Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

STARY SĄCZ: ruszyła budowa hali sportowej dla uczniów liceum

10 października 2018 r.

Ruszyła budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Po jej zakończeniu znacznie poprawi się komfort uczniów podczas zajęć wychowania fizycznego. Na razie korzystają oni z małej sali sportowej lub boiska zewnętrznego.

Nowa hala ma powstać w rok, a koszt całkowity tej inwestycji to ponad 5 milionów złotych.

- Będzie to sala sportowa o wymiarach 36 x 26 metrów – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Nie zabraknie też trybun na ponad 140 miejsc i zaplecza sportowego. Budowa hali wpisuje się w działania tej Rady i tego Zarządu Powiatu. Sporo inwestujemy w rozwój edukacji i sportu w naszym regionie. Chcemy, aby uczniowie mieli komfortowe warunki do ćwiczeń i rozwijania swoich sportowych pasji.

Niedawno została oddana do użytku hala sportowa i nowy obiekt dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie i wymieniona nawierzchnia na boisku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

- Budynek hali w Starym Sączu zostanie połączony z obiektem liceum tak, aby uczniowie i nauczyciele nie musieli wychodzić na zewnątrz, aby dostać się do hali – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. - To ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Obecnie w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu uczy się 170 młodych ludzi. W przyszłym roku będą już mogli korzystać z nowej sali sportowej.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...