Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

STARY SĄCZ: hala sportowa już stoi

10 czerwca 2019 r.

Trwają prace przy budowie hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Właśnie został zamknięty stan surowy.

Obiekt będzie miał wymiary 36 x 24 metrów. Nie zabraknie też trybun na ponad 140 miejsc i zaplecza sportowego. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Obiekt ma już dach, stolarkę okienną i drzwiową.

Po zakończeniu inwestycji, znacznie poprawi się komfort uczniów podczas zajęć wychowania fizycznego. Na razie korzystają oni z małej sali sportowej lub boiska zewnętrznego. Władze Powiatu chcą, aby uczniowie mieli komfortowe warunki do ćwiczeń i rozwijania swoich sportowych pasji. Budynek hali w Starym Sączu będzie połączony z obiektem liceum tak, aby uczniowie i nauczyciele nie musieli wychodzić na zewnątrz, aby dostać się do hali. To ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Całkowita wartość robót to 5 milionów 280 tysięcy złotych. Władze Powiatu zabiegają o pozyskanie dotacji w wysokości 50 procent kwoty z Ministerstwa Sportu.

(olsz)

Fot. Piotr Piechnik

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...