Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Służby przygotowane do zimy

30 października 2018 r.

Przygotowanie do zimy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny było tematem dzisiejszego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu uczestniczyli starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

O bezpieczeństwo turystów na szlakach oraz stokach narciarskich będzie dbać ponad 220 ratowników GOPR. Zabezpieczają oni rozległy teren Beskidu Sądeckiego i Niskiego o powierzchni 2011 kilometrów kwadratowych, na długości około 150 kilometrów głównego szlaku beskidzkiego. Do zimy przygotowane są także służby medyczne – krynicki szpital i Sądeckie Pogotowie Ratunkowe. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zabezpieczyło dodatkowe miejsca noclegowe w Domach Pomocy Społecznej w Klęczanach, Muszynie i Zbyszycach. Do wzmożonego ruchu przygotowany jest również Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Policja i straż miejska prowadzić będzie monitoring miejsc przebywania osób bezdomnych, spożywających alkohol. Zimą są one bowiem narażone na wychłodzenie organizmu i śmierć. Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu będzie natomiast m.in. uświadamiać zagrożenia związane z zatruciami tlenkiem węgla podczas sezonu grzewczego.

Powiatowy Zarząd Dróg wyłonił 17 wykonawców, odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg o długości ponad 480 kilometrów.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...