Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sięgnęli do przeszłości i opisali współczesność

9 czerwca 2017 r.

 

W sali obrad nowosądeckiego ratusza wręczono dziś nagrody w XVII edycji konkursu historycznego ph. "Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności". Władze powiatu reprezentowali wicestarosta Antoni Koszyk oraz członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

Konkurs pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka i prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka zrealizowano w roku obchodów 725-lecia lokacji miasta.

- Autorzy prac wykazali się imponującą wiedzą - podkreślił Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. - Mogłaby ona z powodzeniem posłużyć historykom do pisania prac naukowych. Gratuluję nauczycielom, którzy zaszczepili w uczniach zainteresowanie przeszłością naszego regionu.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze i drugie miejsce zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu Aleksandra Małota i Bartosz Mółka. Oboje zajęli się opisaniem szlaków komunikacyjnych oraz kolei na Sądecczyźnie. Trzecie miejsce przypadło w udziale Igorowi Kmakowi ze Szkoły Podstawowej nr 21.

W kategorii gimnazjów najwyżej oceniono pracę Konrada Biela z Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu, poświęconą Sądeckim Wodociągom. Drugą nagrodę odebrał Jakub Mamczyk z Gimnazjum nr 1 w Nowym Sączu, zaś trzecie przypadło w udziale Aleksandrze Kulig z Gimnazjum w Przysietnicy, która podjęła temat tzw. Eksperymentu sądeckiego i jego odniesień do czasów współczesnych.

W kategorii szkół ponadgimazjalnych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Pierwsze dwa miejsca zdobyli bracia Bartłomiej i Michał Szewczyk. Pierwszy z nich wziął na warsztat dzieje piłkarskiego klubu Sandecja, drugi podjął tematykę historii sądeckich Żydów. Trzecie miejsce za pracę "Nowy Sącz wczoraj i dziś" zdobył Adam Wyrostek.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...