Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Redukowali stres przy warcabach

10 maja 2018 r.

W Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie odbyła się czwarta edycja Turnieju Gier Planszowych. Wzięły w nim udział 42 osoby niepełnosprawne z sześciu placówek z terenu powiatu nowosądeckiego.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: "Chińczyk" i warcaby. W pierwszej najskuteczniejszy okazał się Stanisław Jawor (Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Muszynie). Drugie miejsce wywalczył Piotr Wiktor (Środowiskowy Dom Samopomocy w Krynicy-Zdroju), a trzecie przypadło w udziale Stanisławowi Mydze (POW w Muszynie).

W grze w warcaby najwięcej punktów zdobył Jan Mrugała (DPS w Zbyszycach). Drugie miejsce wywalczył Tomasz Olszewski (DPS w Klęczanach), a trzecie zdobył Piotr Wiśniowski (DPS w Muszynie).

Celem turnieju jest popularyzacja alternatywnych metod spędzania wolnego czasu. Tego typu rozrywka jest okazją do poznawania ludzi i spotkań z przyjaciółmi, co doskonale wpływa na obniżenie stresu i wzmocnienie odporności. Gry planszowe rozwijają również funkcje poznawcze, co jest niezmiernie ważne w profilaktyce chorób neurodegeneracyjnych. Gry pozwalają także rozwijać wyobraźnię, kształtować umiejętności pracy w zespole i ułatwiają rozmawianie o emocjach.

Organizacja turnieju była możliwa dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych I Ich Opiekunów "Sposób na życie" w Muszynie.

(szel)

Fot. POW w Muszynie

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...