Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nowy asfalt na nowej podbudowie

10 sierpnia 2018 r.

Kończą się roboty przy budowie chodników i remoncie dróg zleconych przez władze Powiatu Nowosądeckiego na terenie gminy Korzenna. Dzięki pozyskaniu przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka promesy na ponad 3 miliony złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi została wyremontowana droga powiatowa Korzenna – Jasienna – Przydonica oraz Korzenna – Janczowa – Miłkowa.

Trwają prace końcowe, a drogi są przejezdne dla kierowców.

- Remonty tych dróg znacznie usprawniły ruch i poprawiły bezpieczeństwo pieszych i kierowców – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Trwa również budowa kolejnego odcinka chodnika w centrum Korzennej. Wartość robót to ponad 520 tysięcy złotych.

Gmina Korzenna dokłada ponad 260 tysięcy złotych. Prace powinny się zakończyć na przełomie września i października tego roku.

Ponad 1,2 kilometra nowej nawierzchni pojawiło się już na drodze powiatowej Korzenna – Janczowa – Miłkowa. Wartość robót to ponad 1,2 miliona złotych.

- Te prace są wykonywane dzięki pieniądzom z MSWiA i budżetu Powiatu – dodaje starosta Marek Pławiak. – Aby je przeprowadzić, należało najpierw rozebrać nawierzchnię z mas mineralno-bitumicznych i podbudowę,  wykonać stabilizację podbudowy oraz jej górną warstwę i po kilku dodatkowych robotach – położono nawierzchnię i uzupełniono pobocza. To sprawiło, że kierowcy mogą tędy jeździć komfortowo i bezpiecznie.

Ze środków z MSWiA i budżetu Powiatu Nowosądeckiego wyremontowany został także ponad 2,5-kilometrowy odcinek drogi Korzenna – Jasienna – Przydonica.

Prace są na ukończeniu. Jakość ich wykonania sprawdzali: starosta Marek Pławiak, członek Zarządu PN Franciszek Kantor, wójt gminy Korzenna Leszek Skowron i radna powiatowa Zofia Nika.

Ale to nie jedyne inwestycje prowadzone przez władze Powiatu Nowosądeckiego na terenie gminy Korzenna. Wcześniej zostały wybudowane chodniki w ciągu drogi powiatowej Nowy Sącz – Wojnarowa – Wilczyska i Korzenna – Jasienna – Przydonica.

- Jako gmina bardzo dobrze współpracujemy z Powiatem – mówi wójt gminy Korzenna Leszek Skowron. – Dofinansowujemy budowę chodników na naszym terenie z myślą o mieszkańcach. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne i jak tylko istnieją możliwości formalne i finansowe – podejmujemy takie działania. Cieszę się, że starosta Marek Pławiak jest otwarty na takie rozmowy i zawsze wspiera nasze działania.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...