Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Należy inwestować w aktywizację zawodową

10 listopada 2008 r.

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych „Stopil" w Nowym Sączu uruchamia nowy program adresowany do osób długotrwale bezrobotnych..

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych „Stopil" w Nowym Sączu uruchamia nowy program adresowany do osób długotrwale bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, korzystających z pomocy społecznej. Odbiorcy programu to osoby z problemami, słabo radzący sobie w życiu, często po lub w trakcie kuracji odwykowych, jednakże z doświadczeń Stowarzyszenia, które otrzymało status Centrum Informacji Społecznej, programy takie przynoszą efekty i są potrzebne.

Z założeniami i sposobami realizacji przedsięwzięcia zapoznali się przedstawiciele władz miasta i powiatu, urzędów pracy, jednostek pomocy społecznej, stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz aktywizacji zawodowej bezrobotnych i sami pozostający bez pracy. Powiat nowosądecki reprezentowali radni Adam Mazur i Zenon Szewczyk oraz członek Zarządu Powiatu Józef Zygmunt.

Program, do którego przystąpi 50 mieszkańców Sądecczyzny ma na celu reintegrację zawodową i naukę zawodu zakończoną egzaminem, wzmocnienie poczucia własnej wartości i aktywności na rynku pracy, wzmocnienie ekonomiczne uczestników oraz doradztwo zawodowe mające wskazać zawody, do których bezrobotny ma najlepsze predyspozycje.

- Ludzie, którzy długotrwale pozostają bez pracy, wcześniej czy później stają się klientami opieki społecznej, a to generuje określone koszty - mówił podczas spotkania Andrzej Martynuska dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. - Dlatego warto inwestować w aktywizację zawodowa tej właśnie grupy mieszkańców - dodał dyrektor.

Realizacja programu przebiegać będzie etapowo, a zajęcia trwające siedem tygodni poprowadzą wysokiej klasy specjaliści z zakresu psychologii, pedagogiki oraz pracownicy socjalni. Szkolenie teoretyczne zostanie uzupełnione zajęciami praktycznymi, kształcącymi w konkretnych zawodach: tapicer, szewc, krawiec, ogrodnik oraz twórca w różnego rodzaju dziedzinach artystycznych. Wartość projektu wynosi blisko 750 tys. zł i zostanie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Opracowanie: BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...