Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Mydełko z oliwy i Rubik na czas

12 marca 2018 r.

Analizy chemiczne, wykrywanie skrobi w żywności, pokazy carvingu i układanie kostki Rubika na czas – to tylko część atrakcji przygotowanych dla gimnazjalistów, uczestniczących w dniu otwartym Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie.

Z ofertą szkoły zapoznali się trzecioklasiści z gimnazjów w Krynicy-Zdroju, Muszynie, Powroźniku i Tyliczu. Gospodarze – uczniowie PZS, w oryginalnych przebraniach, oprowadzili gości po pracowniach. W chemicznej wręczono im mydełka, wyprodukowane podczas pokazów z oliwy z oliwek, smalcu i oleju kokosowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy carvingu w wykonaniu uczennic Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Gimnazjaliści mogli też sprawdzić swoje umiejętności językowe, biorąc udział w quizach z języka angielskiego i niemieckiego. Dowiedzieli się jak redagowana jest strona internetowa szkoły i poznali ofertę pozalekcyjną, w tym możliwość uczestniczenia w warsztatach aktorskich i pisarskich. W sali matematycznej żonglowali i układali kostkę Rubika na czas. Usłyszeli też, że nawet w grze na gitarze i keyboardzie wykorzystywana jest matematyka. Umowa patronacka z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie daje możliwość udziału w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na uczelni, w której co roku uczniowie PZS walczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH.

Oryginalnym pomysłem pochwalili się uczestnicy Koła Fotograficznego. Przygotowali oni profejsonalne atelier fotograficzne, w którym w myśl hasła tegorocznego dnia otwartego „Szalone lata 60-te” można było zrobić sobie zdjęcia z hippisami.

(szel)

Fot. Archiwum szkoły

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...