Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Młodzi piłkarze - wojownicy z medalami

5 czerwca 2017 r.

W miniony weekend w Muszynie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski z okazji Dnia Dziecka. Na murawie stadionu MKS Poprad Muszyna spotkało się ponad 200 młodych piłkarzy z Rumunii, Słowacji, Serbii i Polski.

- Z wielką radością spotkałem się z kilkuletnimi piłkarzami, którzy przyjechali na nasze zaproszenie do Muszyny z różnych stron Polski i świata z miast i powiatów partnerskich – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Mecze były bardzo zacięte, ale rozegrane zgodnie z zasadami fair play. Każda z drużyn została udekorowana medalami, a zwycięzcy – pucharami. Każdy z zawodników otrzymał też upominki od Starostwa Powiatowego. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tej imprezy, na czele z jej pomysłodawcą – radnym powiatowym Stanisławem Sułkowskim.

Młodzi piłkarze i ich opiekunowie z miasta Obrenovac w Serbii, powiatu Salaj w Rumunii, Starej Lubovni na Słowacji oraz powiatu hajnowskiego również podziękowali staroście i organizatorom.

- Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku – mówili.

Podczas uroczystego podsumowania dwudniowego Dnia Dziecka obecni byli: starosta Marek Pławiak, burmistrz Miasta i Gminy Muszyna Jan Golba, radni Powiatu Nowosądeckiego: Barbara Szarota, Marta Adamczyk, Zofia Nika, Tadeusz Zaremba, Andrzej Gancarz i oczywiście pomysłodawca imprezy radny Stanisław Sułkowski. Nie zabrakło sądeczan, którzy bawili dziś do późnych godzin wieczornych w Amfiteatrze na Zapopradziu w Muszynie.

Wyniki:

Roczniki: 2007-2008

I Rumunia

II Serbia

III Stara Lubovnia

Roczniki 2009 i młodsi

I Rumunia

II Mineralni Krynica

III Akademia Poprad Rytro

Najmłodszymi uczestnikami byli piłkarze z zespołu „Koguciki” z Muszyny

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...