Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Łososina Dolna: sezon lotniczy otwarty

6 maja 2018 r.

Pogoda dopisała i sporo osób przybyło dzisiaj na lotnisko w Łososinie Dolnej, gdzie obchodzono XXV Święto Kwitnących Sadów połączone z otwarciem sezonu lotniczego. W tym roku świętowano także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Święto Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej to jedna z piękniejszych imprez na Sądecczyźnie – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów, którzy mogą wspólnie spędzić czas. Dzisiaj ten piknik jest jednak szczególny – jego organizatorzy nie zapomnieli o rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości, która przypada właśnie w tym roku. Cieszę się, że w gminie Łososina Dolna pamięta się o ważnych datach naszej historii.

Podczas pikniku, Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Pławiak, a Radę Powiatu – jej przewodniczący Zygmunt Paruch. Obecny był również członek Zarządu PN Franciszek Kantor i radny Roman Potoniec. Nie zabrakło posłów: Wiesława Janczyka i Józefa Leśniaka oraz radnego wojewódzkiego Stanisława Pasonia.

Imprezę oficjalnie otworzył wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka, a sezon lotniczy - prezes Aeroklubu Podhalańskiego Bogdan Stachura.

Goście lotniczego pikniku mogli podziwiać podniebne ewolucje, ale też zobaczyć Sądecczyznę z lotu ptaka. Nie zabrakło regionalnego jedzenia, atrakcji dla najmłodszych i gwiazdy wieczoru – zespołu Zakopower.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...