Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kilometry chodników dla mieszkańców Korzennej

11 lipca 2018 r.

W centrum Korzennej trwa budowa kolejnego odcinka chodnika. Prace mają się zakończyć pod koniec września. W sumie budowa chodników i remont dróg w Korzennej będzie kosztował ponad 4,5 miliona złotych. To inwestycje zostały zlecone przez władze Powiatu Nowosądeckiego na czele ze starostą Markiem Pławiakiem.

- Sporo inwestujemy w gminie Korzenna i dobrze nam się współpracuje z wójtem Leszkiem Skowronem – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Realizacja zaplanowanych inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Ciąg chodników połączy centrum Korzennej z przyległymi osiedlami. W naszych planach jest też wybudowanie specjalnej kładki przy wjeździe do Korzennej, która pozwoli na bezpieczne przejście przez ruchliwy fragment drogi.

Mieszkańcy korzystają już z chodnika wybudowanego w ubiegłym roku. Teraz przyszedł czas na dalsze prace.

- Nowy chodnik powstaje między innymi w ciągu drogi powiatowej Nowy Sącz – Wojnarowa – Wilczyska i Korzenna – Jasienna – Przydonica – dodaje Franciszek Kantor, członek Zarządu PN. - Wartość tych prac to ponad 360 tysięcy złotych, w tym pomoc  finansowa gminy – ponad 90 tysięcy złotych.

Remont i budowa kolejnego odcinka chodnika będą kosztowały ponad 528 tysięcy złotych. Pomoc finansowa gminy w tym przypadku to 264 tysiące złotych.

Powiat prowadzi również remonty dróg na terenie gminy Korzenna. Trwa inwestycja na blisko kilometrowym odcinku Korzenna – Janczowa – Miłkowa. Wartość umowy to ponad 1,2 miliona złotych, a prace mają się zakończyć w połowie września tego roku.

Ruszył też remont drogi powiatowej Korzenna – Jasienna – Przydonica. Wartość prac przekracza 2,5 miliona złotych. Powiat otrzymał na ten cel dofinansowanie ze środków budżetu państwa w wysokości 80% całej kwoty. Nowa nawierzchnia będzie gotowa w październiku tego roku.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...