Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dzięki nim tradycja nie zaginie

4 stycznia 2019 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli dziś umowy 31 instruktorom prowadzącym w powiecie nowosądeckim 56 szkółek ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku ponad 205 tys. zł.

Zajęcia w szkółkach obejmują m.in. naukę gry na instrumentach, tańca i śpiewu regionalnego, ceramiki, rysunku na szkle, ikonopisania, bibułkarstwa i haftu. Z wiedzy i doświadczenia instruktorów korzysta blisko 500 osób. Zajęcia prowadzone są pod nadzorem Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. Wskazana kwota obejmuje także nagrania płyt w ramach Fonoteki Powiatu (zawiera już 159 tytułów) oraz obsługę imprez artystycznych organizowanych na terenie Sądecczyzny.

- Widząc wasz entuzjazm i zaangażowanie mogę być spokojny o to, że nasza tradycja i kultura nie zginie - podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - Zawsze powtarzam, że można nie wybudować w danym roku kilometra drogi i nic wielkiego się nie stanie. Natomiast zaniedbania w dziedzinie kultury mogą mieć nieodwracalne skutki. Dlatego zapewniam, że powiat nie zaprzestanie wspierania działalności szkółek ginących zawodów.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...