Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dowód rejestracyjny i OC można zostawić w domu

9 listopada 2018 r.

 

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że od 1 października kierowcy nie muszą już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC.

Prowadzący pojazd nadal musi mieć przy sobie prawo jazdy. Może również spotkać się z pytaniem, kto aktualnie przechowuje dowód rejestracyjny (wystarczy wiedzieć, że znajduje się on np. w siedzibie firmy czy w domu). Dokument ten nadal jest natomiast niezbędny przy załatwianiu formalności m.in. w Stacjach Kontroli Pojazdów, przy sprzedaży auta lub wyjeździe zagranicznym.

Podczas kontroli policja, straż miejska czy Inspekcja Transportu Drogowego może w Centralnej Ewidencji Pojazdów sprawdzić dane dotyczące pojazdu i wydanego dokumentu, w tym polisy i badania technicznego.

Warto pamiętać, że jeśli kierowca prowadzi pojazd, który został zarejestrowany poza Polską, to podczas kontroli musi okazać dowód rejestracyjny i odpowiednie ubezpieczenie. Należy je wozić ze sobą.

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...