Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Biskup Władysław Bobowski - Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej

19 czerwca 2017 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch wręczyli dzisiaj ks. bp. Władysławowi Bobowskiemu medal „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”.

Honorową odznakę przyznała Rada Powiatu Nowosądeckiego (http://www.nowosadecki.pl/pl/inwestycje-w-szpitalu-i-oswiacie-oraz-honory-dla-lekarza-poety-i).

- Z wielką radością i wzruszeniem przekazuję księdzu biskupowi najwyższą odznakę przyznawaną przez Radę Powiatu Nowosądeckiego – mówił przewodniczący RPN Zygmunt Paruch. – Jest ksiądz biskup duchownym bardzo zasłużonym dla Ziemi Sądeckiej i na stałe z nią związany. Zasługi księdza biskupa dla rozwoju duchowości tysięcy młodych ludzi są nieocenione.

Przewodniczący RPN wraz ze starostą Markiem Pławiakiem udekorowali ks. biskupa medalem oraz wręczyli uchwałę Rady Powiatu potwierdzającą nadanie honorowej odznaki.

- Nigdy nie otrzymałem medalu, bardzo dziękuję – powiedział z uśmiechem ks. bp Władysław Bobowski, który w tym roku obchodzi 60-lecie kapłaństwa i 42-lecie posługi biskupiej. – To dla mnie wielki zaszczyt.

Podczas spotkania w Tarnowie, ksiądz biskup wspominał swoją drogę do powołania oraz tysiące młodych ludzi, którym udzielił sakramentu bierzmowania i małżeństwa.

- Zawsze miałem sentyment do Nowego Sącza oraz Tropia, gdzie się urodziłem – mówił. – Jak tylko zdrowie na to pozwala – chętnie odwiedzam rodzinne strony.

- Jest dla mnie zaszczytem, że mogłem przekazać księdzu biskupowi tę honorową odznakę – mówił starosta Marek Pławiak. - Jest ksiądz biskup wybitną postacią i niezwykle skromnym człowiekiem. Często, spotykając się z różnymi osobami, wspominają one ślub, którego ksiądz im udzielił oraz wakacyjne spotkania dzieci i młodzieży, których był ksiądz biskup inicjatorem w Diecezji Tarnowskiej.

Warto wiedzieć: ks. bp dr Władysław Bobowski (ur. w 1932 r.) to pochodzący z Tropia wybitny kapłan, który przez lata opiekował się młodym pokoleniem seminarzystów, pełniąc m.in. funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Był animatorem rozwoju duchowego młodych, zainicjował organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, zwanego „Wakacjami z Bogiem”. Dzięki niemu w diecezji tarnowskiej powstała i rozwinęła się Dziewczęca Służba Maryjna.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...