Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

BELFER wywołuje uśmiech

3 lutego 2018 r.

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Aktywnych Nauczycieli Emerytów BELFER działające w gminie Korzenna obchodziło dzisiaj jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji, starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał nagrodę „w uznaniu szczególnych zasług na rzecz krzewienia i popularyzacji kultury teatralnej”.

- Gratuluję jubileuszu i wielkiej aktywności – mówił starosta Marek Pławiak. – Moglibyście państwo spokojnie odpoczywać na emeryturze, a tymczasem podejmujecie wiele ciekawych inicjatyw i działacie na rzecz swojej Małej Ojczyzny. Edukujecie młode pokolenia, uczycie kultury i obcowania ze sztuką i tym samym promujecie Sądecczyznę. Dziękuję wam za zaangażowanie i radość, którą niesie każdy wasz kabaretowy występ.

Starosta wręczył nagrodę wraz z członkiem Zarządu Powiatu Franciszkiem Kantorem. Gratulacje składał także m.in. wójt gminy Korzenna Leszek Skowron.

- Nasze Stowarzyszenie tworzą głównie emerytowani nauczyciele szkół z gminy Korzenna i okolic – mówiła Maria Marcinowska, prezes Stowarzyszenia. - Podejmujemy działania mające na celu zaktywizowanie starszych ludzi: organizujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, kursy komputerowe, warsztaty kulinarne i florystyczne, ale też badania i akcje prozdrowotne. Dziękujemy władzom Powiatu Nowosądeckie za wspieranie naszych inicjatyw i zawsze otwarte serce na potrzeby osób starszych.

Jedną z form działania Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Aktywnych Nauczycieli Emerytów BELFER jest też wolontariat i prowadzenie m.in. akcji pomocy żywnościowej dla osób niepełnosprawnych i rodzin wielodzietnych w gminie Korzenna. Stowarzyszenie słynie również z działalności artystycznej, głównie kabaretowej. Seniorzy sami piszą teksty, czasem sięgają do klasyki satyry. Zespół uczestniczy w imprezach charytatywnych i okolicznościowych zapewniając rozrywkę starszym ludziom.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...