Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

70. urodziny starosądeckiego ogólniaka!

6 października 2018 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął dziś udział w uroczystych obchodach 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu.

Wielka gala jubileuszowa odbyła się na scenie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. Rozpoczęła się od porywającego koncertu kapeli góralskiej Ciupaga. Połowę składu tego popularnego zespołu tworzą absolwenci starosądeckiego ogólniaka. Podczas gali ślubowanie na sztandar szkoły złożyli przedstawiciele klas pierwszych liceum. Uczniowie przygotowali też imponujący program artystyczny, nawiązujący do burzliwego życia patronki szkoły.

Starosta Marek Pławiak wyróżnił Złotym Jabłkiem Sądeckim nauczycielkę LO Helenę Domańską. Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymała trójka nauczycieli – Małgorzata Prusek, Stanisław Bienias i Mieczysław Zagórowski. To wyraz uznania za wieloletnią pracę pedagogiczną, zaangażowanie w nauczanie i wychowanie młodzieży Ziemi Sądeckiej, a także wkład w rozwój edukacji na Sądecczyźnie. Specjalne nagrody starosty odebrali Teresa Szewczyk, Alicja Czermińska i dyrektor LO Krzysztof Szewczyk. Odebrał on też z rąk starosty Marka Pławiaka promesę w wysokości 2 tys. zł z przeznaczeniem na zakup pomocy dydaktycznych.

- Zarząd i Rada Powiatu Nowosądeckiego bardzo mocno wspierają oświatę - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Można powiedzieć, że edukacja jest naszym oczkiem w głowie. Starosądeckie liceum, które z każdym rokiem może poszczycić się coraz lepszymi wynikami nauczania, weszło w jubileusz ze specjalnym prezentem od powiatu. Kilka dni temu ruszyły prace przy budowie nowoczesnej hali sportowej. Ma być gotowa za rok, a koszt budowy to pięć milonów złotych.

Z okazji jubileuszu Urszula Nowogórska – przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego i radny wojewódzki Stanisław Pasoń wręczyli dyrektorowi LO Krzysztofowi Szewczykowi medal Polonia Minor.

Dodajmy, że w ciągu 70 lat szkołę opuściło 7307 absolwentów. Wśród nich są m.in. Jan Duda - ojciec prezydenta RP Andrzeja Dudy, popularna aktorka Katarzyna Zielińska, znana pieśniarka z Piwnicy Pod Baranami Ola Maurer oraz olimpijczyk i dwukrotny medalista mistrzostw świata w kajakarstwie Andrzej Wójs. Starosądeckie LO wykształciło też wielu profesorów i pedagogów, a także duchownych – aż 115 księży, w tym biskupów i kardynałów. Obecnie w liceum uczy się 165 uczniów.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...