Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSZ w Grybowie: tutaj uczą się mistrzowie księgowości i finansów

23 lutego 2021 r.

Mija 15 lat od rozpoczęcia przez Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Krakowie. I to kolejny rok, w którym uczniowie szkoły zdobywają najwyższe laury w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych”.

- Podczas pierwszego etapu konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień z ustawy o rachunkowości oraz zmagali się z czterema zadaniami praktycznymi obejmującymi prowadzenie pełnej księgowości w jednostkach gospodarczych – mówi Lesław Tarasek, dyrektor ZSZ w Grybowie. 

Dwie uczennice: Klaudia Radziak  i Karolina Smoleń - z najlepszymi wynikami zakwalifikowały się do II etapu, który odbył się online. 18 uczestników odpowiadało na trzy pytania przed komisją konkursową. Ostatecznie Karolina zajęła miejsce III, a Klaudia V miejsce.

- Tym wynikiem dziewczęta kolejny raz potwierdziły wysoki poziom wiedzy z rachunkowości ekonomistów z grybowskiego technikum – dodaje dyrektor Lesław Tarasek. – Ale to nie jedyne sukcesy naszych ekonomistów. W poprzednich latach zdobywali również laury w olimpiadzie „Watro wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” .

Od początku udziału w zmaganiach konkursowych uczniów przygotowuje Justyna Serafin.

Fot. ZSZ Grybów

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...