Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Krynicy-Zdroju: w tej bibliotece nie tylko się czyta

6 kwietnia 2021 r.

Biblioteka Szkolna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju to nie tylko miejsce, gdzie młodzież wypożycza książki. To instytucja, której pracownicy wraz z uczniami (Aktywem bibliotecznym) angażują się w różne inicjatywy, podejmując też własne akcje i projekty.

To również miejsce, w którym uczniowie mogą korzystać z różnych form wsparcia, np. warsztatów biblioterapeutycznych.

Pracownicy biblioteki, pomimo okresu pandemii, zorganizowali wraz z uczniami m.in.: Narodowe Czytanie fragmentów „Balladyny” Juliusza Słowackiego, przystąpili do akcji  #SzkołaPamięta, „Szkoła do Hymnu”, zorganizowali konkurs „Boże Narodzenie - tradycje, a współczesność” i konkursy wielkanocne. Wzięli tez udział w ogólnopolskim projekcie „Baczyński” na projekt graficzny wybranego wiersza, recytację, prezentacje multimedialne, czy  prace plastyczne, związane z rocznicą urodzin wybitnego poety oraz w konkursie „Mądra książka roku 2020”.

- Wraz z uczniami zorganizowaliśmy Przegląd Talentów i konkurs „Tradycje Wielkanocne -współczesne technologie - z pokolenia na pokolenie” - mówi Agnieszka Oleszycka, nauczyciel bibliotekarz w ZSP Krynica.

Pracownicy biblioteki uczestniczą również w akcjach charytatywnych i wolontariackich, promują szkołę w środowisku lokalnym.

Fot. ZSP Krynica-Zdrój

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...