Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Krynicy-Zdroju: uczniowie walczą o złoto NBP!

18 lutego 2021 r.

Uczniowie klas ekonomicznych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju właśnie przystąpili do ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP. Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz propagowanie wiedzy ekonomicznej. Oprócz tytułu Złotej Szkoły NBP, placówka może też zgarnąć nagrodę finansową.

- Pierwsze spotkania z ekspertami już za nimi - mówi Maria Aleksandra Pisz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. - W szkole zawiązała się specjalna Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza program. Pod koniec projektu, nauczyciele należący do drużyny wyślą relację z wykonania zadań za pośrednictwem platformy internetowej. To świetny i rozwijający program. Niemal już wszyscy korzystamy z bankowości internetowej i różnych narządzi finansowych. Dla młodzieży to dobre przygotowanie do zarządzania w przyszłości swoimi pieniędzmi.

Program ma aktywizować nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

Tytuł Złotej Szkoły NBP zdobędą placówki z najwyższą punktacją za zrealizowane zadania. Komisja programu oceni pomysłowość, metody i narzędzia edukacyjne oraz dopasowanie zadań do wieku i percepcji odbiorców.

Znaczenie ma również jakość i atrakcyjność realizacji, przydatność w praktyce oraz zasięg i poziom zaangażowania uczniów. Potwierdzeniem uzyskania tytułu Złotej Szkoły NBP jest będzie certyfikat ze znakiem NBP.

A jakie są nagrody? Za I miejsce – 10 tysięcy złotych, za II – 8 tysięcy złotych, III – 6 tysięcy złotych. Wyróżnione szkoły otrzymają 4 tysiące złotych. Przewidziano też nagrodę specjalną w wysokości 15 tysięcy złotych.

Lista Złotych Szkół NBP zostanie ogłoszona 21 czerwca 2021 r. 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...