Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Krynicy-Zdroju: ratownicy w akcji

18 listopada 2021 r.

Uczniowie klas licealnych o profilu medyczno-ratowniczym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju uczestniczyli w ćwiczeniach ewakuacji kolei linowych w Kompleksie Narciarskim Słotwiny Krynica-Zdrój.

- To ważne, aby uczniowie klas o profilu medyczno-ratowniczym poznali taktykę działań podczas ewakuacji, techniki dotarcia do poszkodowanych oraz oczywiście techniki ratownicze i ewakuacyjne. To kolejne tego typu ćwiczenia uczniów naszej szkoły, którzy w praktyce poznają zakres obowiązków, z którymi zmierzą się w przyszłości - mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor szkoły.

- Pogoda nas nie rozpieszczała, było zimno i mgliście, jednak nasi uczniowie doskonale poradzili sobie w tych warunkach - dodaje opiekun młodzieży Marcin Nowak, nauczyciel ZSP Krynica i ratownik GOPR, z którym uczniowie mają zajęcia.

We wspólnych ćwiczeniach wzięły udział jednostki KG GOPR-Grupa Krynicka, PSP Krynica Zdrój, OSP Nowy Sącz i OSP Ptaszkowa.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...