Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Krynicy-Zdroju: pomagają i nie chcą niczego w zamian

29 marca 2021 r.

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju są znani na Sądecczyźnie. Pomagają codziennie angażując się w akcje charytatywne i społeczne mające na celu niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Szkolny Klub Wolontariatu działa od wielu lat.

- Wolontariat to bezinteresowna praca – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. - Angażując się w wolontariat, nasi uczniowie zmieniają mały fragment świata na lepsze, zdobywają wiedzę i doświadczenie, zyskują nowe kwalifikacje i mają odskocznię od szkolnej codzienności. Młodzież zdobywa też nowych przyjaciół. Ale co najważniejsze – uczniowie mają powód do satysfakcji, bo bezinteresownie pomagają innym. I wcale nie musimy zachęcać ich do podejmowania działań, robią to bardzo chętnie.

Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu bierze udział w różnych projektach, akcjach i inicjatywach. Wspiera m.in.: akcję  Kredkobranie (zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży mieszkającej na Kresach), akcję Sprzątania Świata, akcję Zostań Dyplomowanym Mikołajem, opiekuje się dziećmi podczas turnusów rehabilitacyjnych, pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym, a także  sprzedaje własnoręcznie wykonane świąteczne kartki dobroczynne.

- Wśród naszych ostatnich akcji można wymienić inicjatywę Pierniczki świąteczne z życzeniami dla medyków i Słodkości dla Medyków, udział w akcji Piątka dla Seniora - zbiórka żywności, Konkurs Palm Wielkanocnych i Wielkanocna paczka dobra - mówią opiekunki szkolnego wolontariatu Alina Pustułka i Aneta Gubała.

Fot. ZSP Krynica-Zdrój

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...