Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Krynicy-Zdroju: nareszcie mają gdzie ćwiczyć i grać!

24 listopada 2022 r.

Przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju powstał właśnie nowoczesny kompleks boisk i bieżni. Decyzję o budowie obiektów lekkoatletycznych i boisk podjął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- To kolejny obiekt sportowy, który oddajemy do dyspozycji młodzieży. Rada i Zarząd Powiatu stoją na stanowisku, że każda szkoła powinna mieć bardzo dobre zaplecze sportowe – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Nie tak dawno byłem w tej szkole i zobaczyłem trawę zamiast boisk. Obiecałem, że jeszcze w tym roku zrobimy tutaj boiska, bieżnie i skocznie oraz miejsce do pchnięcia kulą. Pomimo różnych problemów – zrealizowaliśmy te inwestycje jeszcze w tym roku. Duża w tym zasługa firmy Bud-Mat, która wywiązała się z umowy przed terminem - bardzo dziękuję! Zachęcam młodzież, żeby cały czas korzystała z tych obiektów – to dla was je budujemy. Sport uczy nas zdrowych zasad i gry fair play. Chciałbym, żebyście te zasady stosowali również w codziennym życiu.

Starosta przypomniał, że w miniony poniedziałek została otwarta hala sportowa ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

- Niedługo rozpoczniemy budowę części zewnętrznej Powiatowego Centrum Sportu, tuż obok tej nowej hali – dodał starosta Marek Kwiatkowski. ­- Znajdą się tam: boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, nowoczesne boisko do squasha, bieżnie, rzutnie, skocznia w dal i wzwyż, miejsce do pchnięcia kulą, pełnowymiarowy basen na 25 metrów, w którym woda będzie podgrzewana. Tym samym powstanie piękne Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach – z tego, co wiem, w Małopolsce nie ma takiego obiektu. Będą mogli z niego korzystać uczniowie wszystkich szkół powiatowych. W tej kadencji przeznaczamy bardzo duże środki na wyposażenie klas i szkół w najnowocześniejszy sprzęt. Uważam, że nasze szkoły powiatowe są lepiej wyposażone niż te w Nowym Sączu i zachęcam do skorzystania z naszej oferty. Gratuluję i dziękuję dyrektor szkoły w Krynicy, która zwróciła uwagę na brak zaplecza sportowego wokół placówki i dodatkowo przekazuję dwa stoły do tenisa stołowego oraz komplety piłek do wszystkich rodzajów gier zespołowych.

W skład kompleksu, który powstał na terenach przy szkole powiatowej w Krynicy, znalazło się m.in.: boisko do siatkówki, bieżnia, skocznia do skoku w dal, miejsce do pchnięcia kulą oraz nowe trybuny. Dodatkowo, istniejące boisko wielofunkcyjne zyskało nową i bezpieczną nawierzchnię. Obiekty są ogrodzone, dookoła wybudowano chodniki i oświetlenie.

- Uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego z niecierpliwością czekali na nowe obiekty – dodaje dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. – Dobrze, że starosta Marek Kwiatkowski, Zarząd i Rada Powiatu widzą potrzebę realizacji takich inwestycji. Młodzież, która spędza sporo czasu w szkolnych ławkach i przed komputerami, powinna mieć też możliwość rozwoju fizycznego – zadbać o zdrowie i kondycję. Dzięki takim inwestycjom, możemy jej to zapewnić.  

Inwestycja jest warta ponad 1,1 miliona złotych (1 165 000 zł) i niemal w całości została sfinansowana z budżetu Powiatu Nowosądeckiego. Inwestycję wsparło finansowo Województwo Małopolskie w ramach programu Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS, dotacją w wysokości 148 680 złotych. 

Podczas dzisiejszej uroczystości, zaproszeni goście obejrzeli pokazy sportowe w wykonaniu uczniów, a także wysłuchali koncertu zespołu Pogranicze. Starosta został zaproszony do wymiany kilku piłek tenisowych. Obiekty sportowe poświęcił ks. dr Bogusław Połeć – proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju, a w spotkaniu uczestniczył także ks. Eugeniusz Szymczak.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba, wiceprzewodniczący RPN: Marta Adamczyk i Ryszard Poradowski, członek Zarządu PN Marian Dobosz, skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek, radni powiatowi, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju oraz dyrektorzy szkół i jednostek Powiatu Nowosądeckiego.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...