Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Krynicy-Zdroju: logistycy są teraz w cenie!

17 lutego 2021 r.

Odpowiadając na zapotrzebowanie ósmoklasistów, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju utworzono dwa nowe kierunki: technikum logistyczne oraz liceum o profilu matematyczno-geograficznym.

- Zapotrzebowanie na logistyków na rynku pracy jest obecnie całkiem spore. Są niezbędni niemal w  każdej firmie. Nie boimy się wyzwań i jako szkoła przygotowaliśmy się do wprowadzenia tego kierunku. Mamy nowoczesną bazę i wykształconą kadrę nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje i doskonale przygotowują do egzaminów zawodowych - mówi dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju Maria Aleksander-Pisz.

Oprócz nowego kierunku, krynicka placówka oferuje także sprawdzone technika: informatyczne, hotelarskie, gastronomiczne, ekonomiczne i budowlane.

Dla chętnych do nauki w liceum również przygotowano nowy kierunek. To klasa o profilu matematyczno-geograficznym.

- Rozeznaliśmy potrzeby ósmoklasistów, a także dostosowaliśmy się do zmieniających się trendów kształcenia - dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz. - Tradycje Liceum Ogólnokształcącego w Krynicy-Zdroju sięgają 1945 roku. Staramy się je godnie kontynuować i kształcić kolejne pokolenia absolwentów, którzy z powodzeniem radzą sobie na uczelniach wyższych. Staramy się być elastyczni. W ubiegłym roku z powodzeniem wprowadziliśmy profil psychologiczny. Teraz proponujemy, równie przyszłościowy, profil matematyczno-geograficzny.

Szkoła oferuje również profil medyczno-ratowniczy.

Szczegóły dotyczące rekrutacji: http://krynica.szkola.pl/zsp/rekrutacja/

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...