Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP Nawojowa: młodzież już rozgrywa mecze na nowym boisku

3 września 2020 r.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej już korzystają z pełnowymiarowego boiska, które właśnie zostało ogrodzone i wyposażone w trybuny.

- Teraz możemy już rozgrywać mecze z udziałem kibiców . Młodzieży bardzo się to podoba, dopingowanie zawodników jest przecież bardzo ważne – mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej. – Wokół boiska została również wykonana nawierzchnia z kostki brukowej, a teren został uporządkowany.

Wartość zamówienia to 156.285,93 zł.

Ale z obiektu sportowego uczniowie korzystają nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego. Ci, którzy mieszkają w internacie, mają cały czas dostęp do boiska. W godzinach popołudniowych rozgrywki prowadzą tutaj również mieszkańcy Nawojowej. Obiekt jest też udostępniany grupom sportowym.

- Boisko jest udostępniane dla grup, które trenują różne rodzaje sportu i dla lokalnej społeczności - dodaje wicedyrektor ZSP w Nawojowej Anna Bartusiak. - Dzięki temu, że działa internat, na miejscu jest kadra pedagogiczna, która sprawuje pieczę nad obiektem.

Przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Nawojowej była możliwa dzięki projektowi „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” współfinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego. Wartość umowy na roboty budowlane - 349 528,18 zł, a dofinansowanie udzielone przez Województwo Małopolskie w formie dotacji celowej - 168 000,00 zł.

Wykonawcą prac była firma BUD-MAT z Krynicy Zdroju i to ona prowadzi obecne roboty. Boisko ma wymiary: 22 m x 44 m, nowoczesną i bezpieczną nawierzchnię, która pozwala na grę nawet po opadach deszczu, jest też oświetlone.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...