Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP Nawojowa: będą biegać, skakać i rzucać kulą

19 lipca 2021 r.

Trwają prace przy budowie bieżni, skoczni w dal i rzutni do pchnięcia kulą przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał postęp prac.

- Na razie trwa wyrównywanie terenu - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Konieczne jest również zrobienie odwodnienia i odpowiednie ukształtowanie terenu. Kiedy to już zostanie zrobione, powstanie bieżnia, miejsce do skoku w dal z rozbiegiem oraz miejsce do pchnięcia kulą. Po wcześniejszym wybudowaniu zewnętrznego boiska z trybunami i oświetleniem oraz remoncie sali sportowej w tej szkole – obecna inwestycja będzie zwieńczeniem kompleksu sportowego przy naszej szkole w Nawojowej.

Starosta podkreśla, że wszystkie te obiekty są bardzo potrzebne.

- Szczególnie w okresie, kiedy pandemia zmusiła uczniów do wielogodzinnego przebywania przed komputerami konieczne jest stworzenie możliwości rozwoju sportowego dla młodych ludzi - dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Dlatego tak dużo środków inwestujemy w budowę lub rozbudowę infrastruktury sportowej dla młodzieży ze szkół powiatowych.

W dzisiejszym spotkaniu wziął również udział radny powiatowy Ryszard Poradowski i dyrektor ZSP w Nawojowej Michał Buzlak.

Prace mają się zakończyć do 24 sierpnia tego roku. Wykonuje je Firma BUDMAT Lucyna Matyja z Krynicy-Zdroju. Całość będzie kosztować 153.9991,56 zł.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...