Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Starym Sączu: mają już boisko do piłki ręcznej

25 listopada 2021 r.

Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Sączu, którzy do tej pory korzystali z boiska do koszykówki, piłki siatkowej i kortu tenisowego, mogą teraz dodatkowo rozgrywać mecze w piłkę ręczną. Wszystko za sprawą remontu, który odbył się tutaj w ostatnich miesiącach. Wykonanie prac sprawdzał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- Modernizacja boisk sprawiła, że są one bardziej bezpieczne dla uczniów i dają możliwość  prowadzenia różnego rodzaju rozgrywek – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że w kolejnej szkole prowadzonej przez Powiat Nowosądecki jest do dyspozycji uczniów kompleks sportowy. Oprócz nauki i zdobywania wiedzy, młodzież musi też mieć możliwości do rozwoju fizycznego. Jako samorząd dbamy o to, aby przy każdej naszej placówce była nie tylko sala sportowa, ale też zewnętrzne boiska.

Modernizacja kosztowała ponad 98 tysięcy złotych.

- Dodatkowo wyremontowaliśmy wejście do szkoły od strony boisk zewnętrznych – mówi dyrektor ZS w Starym Sączu Grzegorz Skalski. - Starą i zniszczoną wylewkę zastąpił bezpieczny chodnik z kostki brukowej. Ponadto wymienione zostały rury odwadniające, docieplono ściany, uzupełniono tynk w elewacji, a także wykonano opaskę z kostki brukowej wzdłuż ściany sali gimnastycznej.

Koszt tych prac to ponad 11 tysięcy złotych.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...