Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Starym Sączu: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."

20 czerwca 2022 r.

 

Stary Sącz to wręcz wymarzone miejsce do prowadzenia lekcji historii w terenie. Pamięta o tym nauczycielka tego przedmiotu Dominika Janczura-Leszko, która w czerwcu zorganizowała takie zajęcia dla uczniów.

8 czerwca tematem historii Starego Sącza zajęli się uczniowie klasy pierwszej kształcącej techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Przygotowali oni referaty, które wygłosili na starosądeckim rynku i dziedzińcu klasztornym sióstr klarysek. Omówiono m.in. średniowieczną zabudowę miasta, rolę klasztorów i sztukę sakralną. Sporo miejsca poświęcono też św. Kindze.

10 czerwca druga klasa Technikum Organizacji Turystyki oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Starym Sączu. Młodzież była zaskoczona bogatymi zbiorami, a zapoznała się m.in. z życiem sławnej śpiewaczki Ady Sari, dawnym rzemiosłem, a także wkładem starosądeczan w rozwój regionu. W tym kontekście szczególnie cenne okazały się być wiadomości na temat życia i twórczości patrona szkoły – ks. prof. Józefa Tischnera.

Fot. Archiwum szkoły

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...