Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Marcinkowicach: tutaj nauczysz się bronić

8 kwietnia 2021 r.

W klasach mundurowych w Zespole Szkół w Marcinkowicach uczniowie zdobywają umiejętność podejmowania szybkich decyzji szczególnie w sytuacjach ekstremalnych. Stają się też zwinni, pewni siebie i potrafią pracować w zespole.

- Dzięki zajęciom z samoobrony, które odbywają się w naszej szkole, młodzież uczy się skutecznej obrony przed agresorem – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. - Uczniowie nabywają sprawności fizycznej i koordynacji, doskonalą umiejętność wyczucia dystansu w walce, zadawanie ciosów w miejscu i w ruchu, poruszanie się w walce, uderzenia i sposoby ich blokowania, pady i przewroty w walce wręcz, stosowanie chwytów i dźwigni oraz uwalnianie się z nich, sposoby obezwładniania i wiele innych.

Młodzież poznaje także techniki interwencyjne w tym: techniki zakładania kajdanek i obszukiwania osób, posługiwanie się pałką służbową, obronę przed atakami nożem lub niebezpiecznym przedmiotem, obronę przed atakiem bronią palną.

- Zajęcia prowadzi Lucjan Kantor, instruktor sztuk walki, który czuwa nad prawidłową postawą młodych „wojowników”. Zapraszamy do nas ósmoklasistów, którzy chcą poczuć się pewniej, skutecznie przeciwstawiać się zagrożeniom, chcą poprawić swoją kondycję, rozładować napięcie oraz wzmocnić mięśnie. Wystarczy aplikować do Zespołu Szkół w Marcinkowicach – zachęca dyrektor Iwona Sikorska.

Fot. ZS Marcinkowice

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...