Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Marcinkowicach: praktyczna lekcja ratownictwa technicznego

6 października 2021 r.

Przed budynkiem Zespołu Szkół w Marcinkowicach pojawił się specjalny samochód ratownictwa technicznego (SCRt) z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

- Było to związane z zajęciami z zakresu ratownictwa technicznego – mówi mł. bryg. Arkadiusz Nosal prowadzący zajęcia z młodzieżą. - Uczniowie najstarszych klas pożarniczych co roku uczestniczą w szkoleniu podstawowym strażaków ratowników OSP, podczas którego pozyskują wiedzę związaną między innymi z ratownictwem technicznym. Dzięki wsparciu Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu, mogliśmy odbyć zajęcia praktyczne wykorzystując hydrauliczny i pneumatyczny sprzęt ratowniczy.

Wszystko odbywało się pod okiem mł. bryg. Arkadiusza Nosala oraz asp. Krzysztofa Krzyśko z JRG nr 1 PSP w Nowym Sączu. Swoją wiedzą podzielili się również absolwenci naszej klasy pożarniczej – sekc. Michał Mól z KM PSP Kraków oraz druhowie Grzegorz Jodłowski z OSP Olszana i Michał Śledź z OSP Naszacowice.

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...