Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

 ZS w Marcinkowicach: Jerzyki miały niezwykłą lekcję w terenie

20 września 2021 r.

Patrol uczniów klas mundurowym Zespołu Szkół z Marcinkowic uczestniczył w XI Rajdzie Szlakami Żołnierzy 1. PSP AK w Beskidzie Sądeckim.

Celem spotkania była m.in. nauka najnowszej historii przez różne formy edukacji: rajd pieszy, konkurs wiedzy, sprawdzenie sprawności fizycznej, sprawdzenie umiejętności i wiedzy o pierwszej pomocy przyrodniczej oraz geograficznej. Ponadto uczestnicy poznali historię walk wrześniowych z 1939 roku, trasy kurierskie, przerzutowe i łącznościowe ZWZ AK z lat 1939 – 1944 oraz dzieje niepodległościowe podziemia zbrojnego z lat 1939–1945 na terenie Beskidu Sądeckiego.

- Młodzież uczestniczyła w niezapomnianej lekcji żywej historii z elementami gry terenowej. Przemierzyła ponad 40 kilometrów szlakami i ścieżkami, uczestnicząc w inscenizacjach i rekonstrukcjach, podziwiając piękno przyrody na szlakach prowadzących między innymi przez Wietrzne Dziury, Wielką Roztokę, Halę Konieczną, obok Pomnika Partyzanckiego, most na Suchą Strugę, Cyrlę czy Makowicę - mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach.

Patrol „Jerzyki” z ZS Marcinkowice zajął II miejsce w Rajdzie.

Głównymi organizatorami Rajdu byli: Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Krakowie, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1. Pułk Strzelców Podhalańskich AK  oraz gmina Rytro.

Fot. Patrol ZS Marcinkowice wraz z opiekunami

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...