Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Marcinkowicach: hala rośnie w szybkim tempie

24 czerwca 2021 r.

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztowała budowa Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Prace postępują w szybkim tempie, a budynek hali sportowej widać już z daleka.

- Mam nadzieję, że w czerwcu przyszłego roku będziemy mogli oficjalnie otworzyć halę sportową i udostępnić ją wszystkim chętnym. W podziemiach budynku znajdzie się również najnowocześniejsza w Małopolsce strzelnica sportowa z niezbędną infrastrukturą – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (rzut kulą, młotem i dyskiem).

- To gigantyczne przedsięwzięcie wymagające wielu pozwoleń i zabiegów - dodaje starosta Marek Kwiatkowski, który kilka dni temu sprawdzał postęp prac. - Trzeba wszystko uzgodnić z odpowiednimi służbami i cały czas rozwiązywać pojawiające się problemy. Ale tek jest podczas realizowania dużych inwestycji. Najważniejsze, że prace postępują i pozyskaliśmy dofinansowanie do tego projektu. Po zakończeniu całości, przy Zespole Szkół w Marcinkowicach pojawi się więc nie tylko pełnowymiarowa hala sportowa, ale też zewnętrzny kompleks sportowy z boiskami, bieżnią, miejscem na pchnięcie kulą i basenem. To spełnienie marzeń, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego. Chcę, aby powstało tu Powiatowe Centrum Sportu dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.

Dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały dofinansowanie do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu - 4,3 miliona złotych. W sumie, wartość tego projektu przekracza 20 mln złotych.

- Bardzo się cieszę, że taki obiekt powstaje właśnie u nas - mówi Iwona Sikorska, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach. - To ważne tym bardziej, że w naszej szkole kształcą się przyszli mundurowi mający sporo zajęć z zakresu nauki sztuk walki, musztry, wychowania fizycznego i strzelania. Nowy obiekt pozwoli na to, aby wszystkie one odbywały się na miejscu.

Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa w czerwcu 2022 r. Boisko zewnętrzne do gier zespołowych wraz z trybunami, kortami tenisowymi, otwartym basenem, bieżnią, miejscem do skoku w dal i wzwyż, pchnięcia kulą, rzutu młotem i dyskiem – w 2023 r.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...