Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Marcinkowicach: dlaczego uczniowie cięli wraki samochodów?

12 października 2021 r.

Uczniowie klas o profilu Pożarnictwo z elementami ratownictwa medycznego wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa technicznego i używania narzędzi hydraulicznych i pneumatycznych. Do dyspozycji naszych uczniów były cztery wraki samochodów, oddane do użytku przez właściciela Auto-Złomu w Tęgoborzy.

- W wyjeździe brały udział wszystkie klasy pożarnicze, na czele z mł. bryg. Arkadiuszem Nosalem oraz wychowawcami klas. Dodatkowo na miejsce dotarł też zastęp GCRt ratownictwa technicznego z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Sączu, który był „do dyspozycji” uczestników zajęć – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach.

Młodzież została podzielona na dwie grupy, klasa 3c ćwiczyła na wrakach pojazdów przy użyciu narzędzi hydraulicznych pod opieką brygadiera, a klasa 3a pod opieką st. ogniomistrza T. Badowskiego, uczyła się obsługi i działania zestawu pneumatycznego. Potem obie grupy zamieniły się stanowiskami.

Dla wszystkich uczestników było to niezapomniane doświadczenie i bardzo praktyczna lekcja ratownictwa technicznego.

Fot. Maria Zając

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...