Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Marcinkowicach: chętnych do internatu nie brakuje

20 lipca 2022 r.

Internat w Zespole Szkół w Marcinkowicach jest już prawie gotowy. Wszystkie prace mają się zakończyć w sierpniu, tak, aby uczniowie mogli korzystać z internatu już od września tego roku.

51 miejsc dla młodzieży znajduje się na drugim piętrze budynku szkoły – przed laty właśnie w tym miejscu funkcjonował internat. Zgodnie z obecnymi wymogami została zamontowana winda, drzwi przeciwpożarowe i wiele innych elementów mających zapewnić komfort i bezpieczeństwo uczniom.

- Część pomieszczeń jest już całkowicie gotowa, a łóżka i szafki czekają na rozpakowanie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który spotkał się z dyrektor ZS w Marcinkowicach Iwoną Sikorską i sprawdzał postęp prac. – Zainteresowanie nauką w naszych szkołach jest w tym roku bardzo duże. Chętnych do internatu również nie brakuje. Procentują wielomilionowe inwestycje w naszych placówkach i prowadzona przez nas promocja szkół.

W internacie nie zabraknie jadalni, miejsc do nauki i spędzania wolnego czas. Wokół szkoły znajduje się dużo zieleni, a niebawem zostanie otwarta hala sportowa ze strzelnicą. Uczniowie z klas mundurowych będą więc mieli miejsce do ćwiczeń i odpoczynku.

Modernizacja drugiego piętra w budynku szkoły będzie kosztowała ponad 3,5 miliona złotych.

- Po przebudowie, młodzież będzie mogła mieszkać w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych – dodaje dyrektor ZS w Marcinkowicach Iwona Sikorska. - Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą prac jest firma Kazbud z Cieniawy. Termin zakończenia robót - sierpień 2022 r.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...