Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

„Znad Popradu” kultywuje rodzimą tradycję i ocala kulturę

28 maja 2021 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z Barbarą Paluch, która od wielu lat jest redaktorem Gazety Samorządu Lokalnego „Znad Popradu”, społecznikiem i osobą, która dba o dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Okazją było 30-lecie istnienia miesięcznika „Znad Popradu”. W spotkaniu wzięły również udział osoby tworzące tę lokalną gazetę.

- Całemu zespołowi redakcyjnemu gazety składam serdeczne gratulacje – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - „Znad Popradu” to wyjątkowe wydawnictwo, które wrosło w historię turystycznej gminy w Dolinie Popradu i już trzecią dekadę zajmuje liczącą się pozycję na rynku mediów w Powiecie Nowosądeckim. „Znad Popradu” to gazeta,  która zawsze była blisko ludzi, jest wyrazem obiektywizmu oraz rzetelnej i profesjonalnej pracy dziennikarskiej. Przez ostatnie 30 lat historii Piwnicznej-Zdroju, gazeta ukazywała w jaki sposób zmieniało się i rozkwitało miasto stając się coraz piękniejszą miejscowością turystyczną, ale również kultywowała rodzimą tradycję i kulturę. Doceniając Państwa dotychczasowe działania, profesjonalizm, wysoki poziom edytorski, kulturę i etykę dziennikarską, życzę kolejnych wielu ciekawych tematów, coraz liczniejszej rzeszy czytelników oraz zrealizowania wszelkich planów i zamierzeń.

Barbara Paluch – redaktor naczelna gazety „Znad Popradu” podziękowała samorządowcom m.in. za to, że nie narzucają tematów i nie wymuszają określonej narracji artykułów.

- Ta swoboda wypowiedzi jest dla nas bardzo ważna i kluczowa – mówiła Barbara Paluch. – Dwukrotnie w przeszłości zdarzyło się, że władza samorządowa chciała nam „dyktować” artykuły. Na szczęście te czasy już minęły. Dziękuję za wsparcie i cieszę się, że są osoby, które nadal chcą pisać o Piwnicznej.  

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Prowadził je Piotr Maślanka - dyrektor Domu Kultury w Piwnicznej-Zdroju, a obecni byli: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Dariusz Chorużyk i przewodniczący Rady MiG Adam Musialski oraz osoby tworzące gazetę „Znad Popradu” i współpracujące z nią: Barbara Paluch, Maria Lebdowicz, Maria Źralka, Paulina Rychter-Fabiś, Małgorzata Miczulska, Barbara Kotarba, Monika Wolańska i Antoni Lebdowicz. Spotkanie uświetnił występ Magdaleny Durlak i Natalii Zawalskiej.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...