Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Żeleźnikowa: można już jeździć po nowym asfalcie

9 września 2020 r.

3 miliony złotych – tyle kosztował remont 1650 metrów drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka. Kierowcy mogą już bezpiecznie jeździć po nowej nawierzchni.

– Trwają jeszcze ostatnie prace kosmetyczne, ale główne roboty zostały zakończone – mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. – Nawierzchnia od dłuższego czasu wymagała pilnego remontu i Zarząd Powiatu podjął decyzję o wpisanie tej inwestycji do planu i budżetu powiatu oraz podjął starania o uzyskanie dofinansowania z programów wspierających drogi samorządowe.

Remont tego odcinka był bardzo kosztowny. Trzeba było umocnić skarpy i zrobić kompleksowe odwodnienie. Wykonana też została nowa podbudowa drogi, a szerokość jezdni i poboczy dostosowana do obecnych wymogów. Kierowcy na pewno będą zadowoleni z komfortu poruszania się po nowej nawierzchni. Zrobi się też bezpieczniej w tym miejscu. Ma w tym pomóc nie tylko nowy asfalt i dostosowanie szerokości drogi i poboczy do nowych wymogów. Niebawem na drodze pojawią się też znaki poziome i pionowe, które ułatwią poruszanie się pieszym i kierowcom.

Na tę inwestycję Powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 procent wartości prac.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...