Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Zamiast jednego - wyremontują dwa mosty

4 marca 2021 r.

Dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu i rozmowom z wojewodą małopolskim, uda się wyremontować dwa mosty zamiast jednego. Ten drugi to most (przepust) znajduje się w ciągu drogi Tęgoborze - Chomranice.

Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przyznanej na „Rozbudowę drogi powiatowej Chełmiec - Limanowa wraz z rozbiórką istniejącego mostu i budową nowego obiektu mostowego”.

- Wynik przetargu na te prace był na tyle korzystny, że poprosiłem wojewodę małopolskiego, aby przesunąć zaoszczędzone środki na remont kolejnego mostu, znajdującego się w drodze Tęgoborze - Chomranice - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Dzięki temu wykorzystamy dotację w całości.

Ten most (przepust) znajduje się na ostrym łuku drogi w rejonie stacji trafo.

- Dzięki modernizacji, możliwe będzie złagodzenie zakrętu, poszerzenie jezdni oraz wymiana nawierzchni na odcinkach dojazdowych do przepustu - dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

Ta informacja ucieszyła wójta gminy Łososina Dolna Andrzeja Romanka.

- Z całą pewnością wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie - mówi wójt Andrzej Romanek. - Muszę też podkreślić bardzo dobrą współpracę ze starostą, czego dowodem jest wyremontowana już droga w Zawadce, dzięki której mamy połączenie drogi krajowej 75 z drogą powiatową Limanowa – Chełmiec. Wszystko to robimy z myślą o mieszkańcach Sądecczyzny.

Prace przy obu inwestycjach mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...