Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wysoka lokata powiatowych szkół

23 stycznia 2010 r.

Zespół Szkół Zawodowych im. Władysława Orkana ze Starego Sącza uplasował się na 97.miejscu, a Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta z Tęgoborzy na miejscu 211. w Polsce, w najbardziej prestiżowym w kraju rankingu "Rzeczpospolitej" i miesięcznika "Perspektywy"...

W najnowszym, najbardziej prestiżowym w kraju rankingu "Rzeczpospolitej" i miesięcznika "Perspektywy", oceniającym osiągnięcia szkół ponadgimnazjalnych, Zespół Szkół Zawodowych im. Władysława Orkana ze Starego Sącza uplasował się na 97.miejscu, a Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta z Tęgoborzy na miejscu 211 w Polsce.

Wśród szkół z Małopolski sklasyfikowanych w rankingu, Zespół Szkół Zawodowych ze Starego Sącza kierowany przez dyrektor Bogumiłę Hybel zajął wspaniałe siódme miejsce. Do szkoły uczęszcza blisko 450.uczniów. Największe sukcesy osiągnęli w „Olimpiadzie Wiedzy Leśnej" oraz w „Olimpiadzie Racjonalizacji i Wynalazczości" przygotowywani przez Grzegorza Skalskiego, Teresę Ciołkiewicz-Trąd, Dorotę Zborowską-Dudę oraz Wandę Michalik.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Tęgoborzy uplasował się na piętnastym miejscu w Małopolsce. Szkołą kieruje dyrektor Andrzej Lach, uczy się w niej 220. uczniów. Najwyższe lokaty wychowankowie zdobyli w „Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu". Pracowali pod kierunkiem Marii Cięciwy oraz Marii Zelek i Marty Grabowskiej.

Jest to niewątpliwie duży sukces powiatowych placówek. Zarówno w zestawieniu ogólnopolskim jak i wojewódzkim znacznie wyprzedziły renomowane szkoły sądeckie.

Głównym czynnikiem klasyfikacji były wyniki uczniów w olimpiadach. Zostały uwzględnione szkoły, które w roku szkolnym 2008/2009 miały co najmniej dwóch uczniów - finalistów lub laureatów olimpiad przedmiotowych i zawodowych. Kapituła pod przewodnictwem prof. Tomasza Boreckiego, w skład której weszli przewodniczący komitetów głównych olimpiad, zweryfikowała dane z 35. olimpiad akredytowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dwunasta już gala finałowa i ogłoszenie wyników odbyło się w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Po raz kolejny wygrało XIII LO ze Szczecina.

Opracowanie: BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...