Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wylejemy 7,5 kilometra asfaltu i wyremontujemy siedem mostów!

31 sierpnia 2021 r.

Trwa remont 7,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej na trasie Powroźnik - Tylicz. W ramach prac zostanie też wyremontowanych siedem mostów w miejscowościach Powroźnik i Wojkowa (gmina Muszyna) oraz Tylicz (gmina Krynica-Zdrój).

Koszt inwestycji to 10 088 263 zł (po przetargu). Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pokryje 55% tej sumy, a pozostała część będzie pochodzić z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

- Prace rozpoczęły się od Powroźnika - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wraz z Martą Adamczyk, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Nowosądeckiego sprawdzali na miejscu zaawansowanie robót. - Została tu już położona warstwa nowego asfaltu, trwa budowa chodników. Prace są prowadzone zgodnie z planem. W przyszłym roku zostanie wyremontowanych siedem mostów w miejscowościach: Powroźnik i Wojkowa (gmina Muszyna) oraz Tylicz (gmina Krynica-Zdrój).

Zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest na czerwiec 2022 roku.

- To potężna inwestycja i bardzo kosztowna - mówi wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk. - Dziękuję staroście i Zarządowi Powiatu za podjęcie decyzji o jej realizacji. Z budżetu Powiatu trzeba przecież dopłacić ponad 4,5 miliona złotych! Jednak dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców i turystów często wybierających tę trasę oraz możliwe będzie przeprowadzenie ruchu tranzytowego - zwłaszcza ciężarówek - z ominięciem centrum uzdrowiska.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...